O mnie

Nazywam się Paweł Leśniak. Urodziłem się w Toruniu. Ukończyłem IV LO w Toruniu, w którym przez trzy lata opiekowałem się "dostępem do Internetu". Ukończyłem studia informatyczne na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Jestem magistrem informatyki z obronioną pracą pod tytułem "Przetwarzanie po stronie serwera dla urządzeń mobilnych".

W latach 2000-2006 współpracowałem z firmą hostingową DrewNet. Wykonywałem większość zadań administracyjnych, takich jak konfiguracja sprzętu, aktualizacja oprogramowania na serwerach, instalacja i konfiguracja serwerów usługowych WWW, FTP, SMTP, POP/IMAP, MySQL, DNS, a także prowadziłem bieżącą obsługę techniczną użytkowników.

Od 2001 roku pracuję w Pracowni Informatyki Instytutu Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk. Do moich obowiązków należy m.in. obsługa serwerów usługowych opartych na linuksie.

Od 2004 roku zajmuję się dodatkowo klastrami obliczeniowymi. Do instalacji i aktualizacji klastrów wykorzystuję oprogramowanie własnego autorstwa. Do zarządzania i monitorowania wykorzystuję SGE/OGE oraz Ganglia. Pierwsze próby bazowały na rozwiązaniu openMosix, jednak już po roku okazało się że należy zmienić podejście. Do tej pory uruchomiłem kilka klastrów opartych o "zwykłe" komputery PC, platformę blade firmy HP, serwery rackowe Tyan, Intel i Supermicro oraz rozwiązania typu Twin i Twin^2 zarówno z procesorami AMD jak i Intel.

Aktualnie używam linuksa z dystrybucji Arch Linux. W przeszłości używałem m.in. CRUX, Openwall, RedHat, Slackware. Próbowałem również używać [X|L]ubuntu, Mandriva, Aurox. W niewielkim stopniu zapoznałem się z systemami SunOS/Solaris, HP-UX, IRIX.

W różnym stopniu opanowałem bazy danych MySQL/MS SQL, języki C/C++, Pascal, Fortran, Java, Perl, PHP, a także biblioteki graficzne MFC (MS VisualStudio), OWL (Borland Delphi, Borland C++ Builder), Qt (libqt pod linuksem).

 

Zasłyszana mądrość: "Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię na swój poziom i pokona doświadczeniem."

 

Przydatne odnośniki:
http://harmful.cat-v.org/